V projektu Tvoříme Zlín přišlo 34 návrhů na úpravu prostranství

Lidé ve Zlíně poslali v třetím ročníku projektu Tvoříme Zlín 34 návrhů na úpravu veřejných prostranství ve městě. Lidé mohou rozhodovat o tom, jaké menší projekty se ve městě uskuteční a jak se rozdělí pět milionů korun z rozpočtu města.

Pracovní skupina posoudí, nakolik lze návrhy uskutečnit či zda je možné konkrétní projekt upravit tak, aby proveditelný byl. Novinářům to dnes řekl zlínský primátor Jiří Korec:

Lidé mohou navrhovat dva druhy projektů, takzvaný malý projekt do půl milionu korun a velký projekt do až 1,5 milionu korun. Letos lidé navrhují například instalaci laviček, úpravy dětských hřišť, parkování či zřízení veřejného tábořiště nebo veřejného WC.

Z větších projektů je navržena například rekonstrukce okolí kaple Panny Marie na Zlínských Pasekách, lezecká konstrukce pro děti v Centrálním parku na Jižních Svazích nebo odpočinková vyhlídka u Gahurova prospektu.

zdroj: ČTK a zlin.eu