Český Krumlov vybral loni od zájezdových autobusů 20,6 milionu Kč

Český Krumlov vybral loni na poplatcích od zájezdových autobusů na takzvaných bus stopech 20,6 milionu korun. Radnice zpoplatnila jejich vjezd loni od 1. června, po dvou měsících fungování už jezdilo 95 procent autobusů do Krumlova se zaplacenou rezervací.

Bus stopy provozuje firma Českokrumlovský rozvojový fond, kterou vlastní město. K aktuální situaci dnes ředitel fondu Petr Troják ČTK řekl:

Část bus stopu v Chvalšinské ulici bude letos fungovat jako parkoviště pro turistické karavany. Do města běžně jezdí ročně dva miliony turistů. Kvůli koronaviru tam teď nemíří ale skoro žádní, což negativně ovlivnilo hospodaření Českokrumlovského rozvojového fondu, který je z velké části závislé na zahraničních návštěvnících. Fond již čerpal peníze na mzdy svých 45 zaměstnanců z vládního programu Antivirus.

zdroj: ČTK a novinykraje.cz