Harrachov chce spor o 19 mil. Kč se státem uzavřít smírem

Harrachov na Jablonecku chce vyřešit smírem soudní spor se státem, který po něm požaduje skoro 19 milionů korun. Jde o pozůstatek privatizace Crystalexu z počátku 90. let.

Nevyřešené zůstává vlastnické právo k třem bytovým domům na Klondajku s 26 byty, k polovině Panského domu a k největší sbírce skla v ČR. Aktuálně se podle místostarosty města Tomáše Vašíčka řeší u soudu hlavně bytové domy:

Radnice se obává, že pokud spor se státem prohraje, nájemníci si nebudou schopni koupit byty za tržní cenu. Podle vedení radnice se byty v tomto rekreačním středisku prodávají za více než čtyři miliony korun. A v městských bytech na Klondajku bydlí podle místostarosty senioři, invalidní důchodci a rodiny.

Vašíček odhaduje, že za byt podle velikosti by jejich obyvatelé zaplatili od 700.000 po 1,2 milionu korun. Podle něj s tím souhlasí nájemníci 22 z 26 bytů.

Pozůstatky privatizace Crystalexu působí městu s 1300 obyvateli problémy řadu let. V roce 2010 po rozhodnutí Vrchního soudu dokonce hrozilo, že bude muset zaplatit 100 milionů korun. Radnice u soudů nakonec uspěla, platit nemusela nic.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je stella_play-ico-1.png.

poslouchejte rádio Stella

zdroj: ČTK