Zadlužené Prameny chtějí prodat pozemky s vrty svému věřiteli

Zastupitelé zadlužené obce Prameny dnes odsouhlasili prodej pozemků s osmi vrty s minerálními prameny firmě Dmitrije Vajnera, ruského podnikatele a majoritního věřitele obce.

Firma Real Aspekt nabídla za pozemky 22,4 milionu korun, která zahrnuje kupní cenu a částečné uhrazení exekučních nákladů. Podmínkou ale je udělení souhlasu exekutora. Více k tomu řekla starostka obce Michala Málková:

Nabídku podala rovněž společnost Mattoni 1873, tentokrát ale o deset milionů nižší než loni, ve výši 20 milionů korun. Dluh obce v současné době dosahuje asi 56 milionů korun, dlužná částka by se prodejem firmě Real Aspekt snížila na 34 milionů korun.

Podle starostky by se tak mohl po více než deseti lety odblokovat obecní účet a obec by mohla znovu hospodařit.

Pro více informací sledujte www.radiostella.cz

poslouchejte rádio Stella

aplikace pro poslech rádia