Jablonec má územní rozhodnutí pro stavbu nového terminálu

Jablonec nad Nisou získal územní rozhodnutí pro stavbu nového dopravního terminálu s podzemním parkovištěm. Náklady projektu se předběžně odhadují na 260 milionů korun. Pokud vše vyjde, mohlo by město na dotacích získat až 200 milionů korun.

Žádost o dotaci chce město podat na podzim. Terminál musí být v provozu nejpozději v červenci 2023. Primátor Jiří Čeřovský ČTK řekl:

Nový dopravní terminál vyroste v Kamenné ulici. Součástí je i podzemní parkoviště pro zhruba 200 aut. S nedalekou vlakovou zastávkou by měla nový terminál propojit prosklená lávka. To bude ale až v příštím programovacím období.

Počkat si na něj bude muset i plánované prodloužení tramvajové trati, která zatím končí u Tyršových sadů. Na terminál bude třeba dostavět ještě zhruba 800 metrů kolejí.

Pro více informací sledujte www.radiostella.cz

poslouchejte rádio Stella

aplikace pro poslech rádia