Warning: sprintf(): Too few arguments in /web/htdocs1/obecbudoucnosticz/home/www/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

Maturanti i učitelé se připravují na návrat do škol 🔈audio uvnitř článku 🔈

Letošní maturanti a studenti posledních ročníků učebních oborů se připravují na návrat do školních lavic. Ředitelé středních škol v Ústeckém kraji zajišťují ochranné prostředky a pracují na rozvrzích výuky, která začne 11. května. Uzavření škol si vynutila epidemie koronaviru.

Studenti posledních ročníků Vyšší odborné školy obalové techniky a střední školy ve Štětí na Litoměřicku budou docházet na konzultace tak, aby se u jednoho učitele nepotkalo víc než 15 lidí. Studenti, kteří potřebují pracovat v odborných dílnách, rozdělilo vedení školy do skupin. Vše se řídí podle manuálu ministerstva školství. Ředitel školy Jiří Konvalinka jej obdržel 2. května, tedy devět dní před příchodem studentů:

Ochranné pomůcky nutné pro zahájení výuky maturantů sháněla škola za pomoci města a podnikatelů. Na zájem o ochranné pomůcky se ředitele před týdnem ptal i Ústecký kraj jako zřizovatel školy. Kraj se dalším zajišťováním ochranných pomůcek stále zabývá.

Pro více informací sledujte www.radiostella.cz a poslouchejte rádio Stella

zdroj: ČTK a denik.cz