Obyvatelé v Doksech už mohou odpad třídit přímo u svých domů

dav

Obyvatelé v Doksech na Českolipsku mohou odpad třídit přímo u svých domů. K běžným popelnicím dostali lidé v Doksech a také v připojených částech Staré Splavy, Obora, Žďár, Kruh a Zbyny, od města i nádoby na plasty, papír a bioodpad.

Od února začalo město svoz odpadu zajišťovat vlastní firmou. Nejprve sváželo ten směsný, dnes poprvé vytříděné plasty. Ve čtvrtek bude pokračovat svoz papíru a v pátek bioodpadu. Proč se město pro vlastní nakládání s odpadem rozhodlo, řekla dnes starostka Eva Burešová:

V průběhu května se začne směsný komunální odpad svážet už jen jednou za 14 dní. Výjimkou je sídliště, kam budou popeláři zajíždět každý týden. Pracovníci svozové firmy budou podle starostky Doks obsah běžných popelnic kontrolovat. Když narazí ve směsném odpadu na papír, plast či kovy určené k třídění, nevyvezou je.

zdroj:ČTK a www.informuji.cz