Plzeň místo Slavností svobody nabídne živé vysílání na internetu

Plzeň letos nabídne místo zrušených květnových Slavností svobody živé vysílání na internetu. Oslavy 75. výročí osvobození města americkou armádou měly být velkolepé, kvůli koronavirové krizi je ale radnice zrušila. V areálu DEPO2015 proto vznikne studio, které bude 3. května vysílat šestihodinový program, řekl primátor Martin Baxa:

V autobusové hale DEPO2015, která je dostatečně velká pro dodržení bezpečnostních a hygienických opatření, vznikne studio Slavností svobody. Vysílání začne V 11:00 formou streamu na webu a facebooku Slavností svobody a Plzeň.eu i na YouTube.

Pro diváky ze zahraniční bude připraveno simultánní tlumočení do angličtiny a francouzštiny. Vysílání Plzeň zajistí i 6. května od pomníku Díky, Ameriko!, kam zástupci města, velvyslanci USA a Belgie položí květiny.

foto: army.cz

zdroj: ČTK