Uherské Hradiště chce kvůli koronaviru finančně podpořit podnikatele

Radnice v Uherském Hradišti plánuje finančně podpořit podnikatele, kteří kvůli vládním opatřením souvisejícím s pandemií nového typu koronaviru museli pozastavit svou činnost. Odsouhlasili to radní města, v květnu ještě musí připravený dotační program schválit zastupitelé. Město chce mezi podnikatele rozdělit čtyři miliony korun, řekl starosta Stanislav Blaha:

Dotace by měla být vázána na dokrytí nákladů spojených s úhradou nájmu v nebytových prostorách, které v Uherském Hradišti využívají k podnikání živnostníci i firmy a které jsou v době nouzového stavu uzavřeny. Podpora může dosáhnout až 100 procent nákladů. Radnice ji zájemcům hodlá poskytnout na základě žádosti o poskytnutí dotace, doložení nájemní smlouvy na nebytové prostory na území města a čestného prohlášení o uzavření provozovny v době nouzového stavu. Zahájení podávání žádostí radnice předpokládá od 1. června, ukončení 31. července.