Brno zveřejnilo návrh nového územního plánu

Brno dnes zveřejnilo návrh nového územního plánu, který má vejít v platnost v roce 2022. Námitky je možné podávat do 13. května. Veřejné projednání se chystá na 6. května v sále zastupitelů na Nové radnici. Kvůli karanténním opatřením je zrušené představovaní návrhu v jednolitých částech Brna, uvedl v tiskové zprávě ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček, která návrh zpracovala.

“Jakmile to ale situace dovolí, budeme hledat náhradní termíny. Představit Brňanům návrh nového územního plánu je pro nás zásadní věc. Chceme, aby měl jejich podporu,” řekl Sedláček.

Návrh je elektronicky dostupný na portálu územního plánování města na webové adrese www.upmb.brno.cz v záložce Připravovaný územní plán města Brna/Návrh. Kromě toho zde zájemci brzy najdou i online prezentaci nebo videoklipy, které představí přípravu územního plánu a další postup v této věci. “V originální velikosti a tištěné formě si ho každý může prohlédnout na venkovní terase budovy magistrátu na Kounicově 67 v úředních dnech, tedy v pondělí a ve středu. Bude to tedy v blízkosti Odboru územního plánování, který bude k dispozici pro případné dotazy,” řekl radní pro územní plánování Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Současný plán platí od roku 1994 s různými aktualizacemi a již nevyhovuje potřebám rozvoje města. Jednou ze zásadních změn nového plánu je nahrazení indexu podlažní plochy výškovým limitem staveb v konkrétních oblastech. Od nového plánu si slibuje hodně jak město, tak developeři, protože umožní zastavět nedostatkovými byty dosud zablokované lokality.