Elektrokola pro zaměstnance Městského úřadu Třebíč

Město Třebíč provozuje od roku 2016 čtyři městská elektrokola značky Leather Fox. Jízdní elektrokola jsou umístěna v budově na Karlově náměstí a v budově na Masarykově náměstí. V roce 2019 se pořídily další 3 ks elektrokol.

Termín zahájení a ukončení realizace, délka realizace: 2016, 2019

Podmínky využití/bariéry: Pravidla jejich používání jsou určena vnitřní směrnicí. Elektrokola jsou vybavena tachometrem a uzamykatelnou schránkou do které je možné uschovat tištěné dokumenty. K používání se registrovalo více než 50 uživatelů. Elektrokolo si lze zarezervovat pro soukromé užití, např. o víkendu. Ročně ujedeme více než 3500 km, což má příznivý vliv jak na zdraví zaměstnanců, tak na životní prostředí ve městě.

Využitelné typy produktů: Technické parametry: Leader fox Holand Umístěné motoru: elektromotor v zadním kole Pohlaví jezdce: univerzální Výška jezdce: 187 – 200 cm Možnost zvýšení rychlosti: ano Kapacita baterie: 576Wh Dojezd elektrokola: 120 a více Velikost ráfku / kol 28″ Typ brzd: V-brzdy – mechanické Umístění baterie: Nosičová baterie Kategorie elektrokola: městské elektrokolo

Analýza SWOT:

Silné stránky: Šetrné k přírodě Udržitelný způsob dopravy u zaměstnanců úřadu Zdravý pohyb Nízké provozní náklady

Slabé stránky: Nedostatečná cyklo infrastruktura Počáteční investice pro zřizovatele

Příležitosti: Snížení emisí Snížení počtu automobilů ve městě

Hrozby: Malé využití

Cílová skupina: Zaměstnanci úřadu

Ekonomické podmínky a přínosy: Pořízení elektrokol je finančně dostupný způsob šetrný k přírodě. Elektrokola byla a budou pořízena z vlastních prostředků města.

Personální náročnost: Provoz zaštiťuje Odbor dopravy a komunálních služeb.

Právní aspekty: Nejsou Příklad z praxe: Koprivnice, Chorvatsko

Související kategorie: Dopravní infrastruktura města, ochrana přírody a krajiny, snižování emisní náročnosti, snižování znečištění přírody

Jméno a příjmení: Bc. Karolína Marešová

Obec/město: Město Třebíč