České nabíječky Heger se dají umístit doslova kamkoliv

Tuzemské firmy často překvapí unikátním řešením, které je ojedinělé i v rámci evropského trhu.

Společnost Heger z jihomoravského Šternberku vyvíjí a vyrábí nabíjecí stanice pro všechny typy elektrických vozidel, které jsou testovány a certifikovány renomovanými evropskými výrobci automobilů. Jejich nabíjecí jednotky lze připojit k libovolné síti prostřednictvím Ethernet připojení nebo LTE modemu se SIM kartou provozovatele.

Domácí nebo firemní klientele nabíječky umožňují propojení na lokální software. Provozovatelé tak získají potřebný přehled nad vynaloženými náklady a provozními hodnotami jednotlivých vozidel.

Dotace až do výše 75 procent

Díky své otevřené koncepci je možní výrobky firmy Heger libovolně kombinovat na základě vyvíjejících se potřeb trhu i samotných provozovatelů. Na základě svých zkušeností společnost také svoji asistenci při získávání dotace na pořízení elektromobilů a nabíjecích stanic až do výše tří čtvrtin celkové investice.

Společnost nabízí celkem pět produktových řad určených pro domácnosti, firmy nebo pro umístění ve veřejných prostorách. Každý typ stanice má specifickou funkci definovanou svými uživateli, ať už se jedná o výrobky z řady Post, City, Wall, Home nebo kombinovaný Cyklo Box.

Vyúčtování přes cloud

Vysokofrekvenční nabíjecí stanice HEVN jsou vybaveny měřičem energie, který sleduje spotřebovanou energii. Ten využijí zejména řidiči firemních automobilů, kteří si auto nabíjejí doma a využitou elektřinu účtují svým zaměstnavatelům.

S nabíjecími stanicemi HEVN může toto vyúčtování probíhat automaticky přes cloud. Data se dají automaticky předávat leasingové společnosti nebo zaměstnavateli k případnému vyúčtování.

Přesný měřič spotřebované energie se ale může hodit i vlastníkům veřejných nabíjecích stanic, kteří tak budou schopni přijímat platby od zákazníků. Využívané měřiče energie splňují potřebné certifikace a jsou proto vhodné k prohlášení pro zaměstnavatele nebo daňové úřady.