Santa Fé zahájilo ostrý provoz chytré aplikace pro svoz odpadu

Hlavní město Nového Mexika oslavilo americký Den recyklace, který připadá na 15. listopad, uzavřením smlouvy se smart city platformou Rubicon.

Hlavním cílem projektu je vylepšit svoz odpadu i jeho recyklaci od místních firem i více než osmdesáti tisíc obyvatel. Během půlročního pilotního provozu platformy RubiconSmartCity se odborníci z firmy Rubicon Global snažili přizpůsobit systém specifickým potřebám Santa Fé. Po ukončení výběrového řízení se zástupci města rozhodli ukončit testovací fázi a uzavřela se společností smlouvu na období čtyř let.

Zařízení pro flotilu šedesáti vozů

Součástí platformy je mobilní aplikace, jednoduché plug-in zařízení a webový portál. Systém umožňuje místním technickým službám sledovat klíčové metriky, jako je potvrzení o službách, nesplněné termíny odvozu nebo nepořádek v okolí sběrných nádob a na chodnících. Odpovědným úředníkům také zprostředkovává data o využití popelářských vozů a jejich údržbě.

Technologie společnosti Rubicon je nainstalována na všech vozidlech svozových i recyklačních služeb, kterých se po Santa Fé pohybuje přes šest desítek po více než třiceti trasách.

„Santa Fé sází na udržitelnost a snaží se ji kombinovat s různými způsoby, jak maximalizovat hodnotu našich služeb občanům. Díky spolupráci s platformou RubiconSmartCity jsme získali data a informace, které nám pomohou zlepšit služby občanům i firmám z našeho města,“ uvedla ředitelka technických služeb Shirlene Sittonová.

Do roku 2040 bez uhlíkové stopy…

Město se nedávno přihlásilo k iniciativě Udržitelné Santa Fé a vydalo akční plán na příštích 25 let, během nichž chce do roku 2040 dosáhnout uhlíkové neutrality. Součástí plánu je i časový rozvrh, jehož klíčovou součástí je snížení množství odpadu a jeho aktivnější recyklace.

Spolupráci s městem si pochvaloval i ředitel společnosti Rubicon Global Michael Allegretti. „Během pilotního provozu získalo Santa Fé data, díky nimž dokázalo vylepšit služby svým občanům a připravit budoucí politická rozhodnutí,“ dodal Allegrettti.

Platforma RubiconSmartCity už funguje ve více než 35 městech napříč Spojenými státy, jako jsou Atlanta, Columbus, Fort Collins, Irving, Philadelphia nebo Spokane.