New York předběhl Tokyo a stal se nejinovativnějším městem světa

Dvanáctý ročník žebříčku nejinovativnějších světových měst, který sestavuje australská konzultantská společnost 2thinknow, ovládl americký New York.

Americké metropoli se tak povedlo předběhnout loňské premianty jako bylo Tokyo, Londýn nebo San Francisco. Hlavními důvody pro úspěch New Yorku byl “udržitelný životní styl, start-upová ekonomika a nové technologie”. Rozvoj Hudson Yards a parku High Line jsou podle poroty symboly, jak by měly chytrá města postupovat.

Do žebříčku se zapojuje pět set měst z celého světa a jsou posuzovány podle více než sto šedesáti kritérií.

TOP 10 nejinovativnějších měst 2019

1. New York
  2. Tokyo
  3. Londýn
  4. Los Angeles
  5. Singapur
  6. Paříž
  7. Chicago
  8. Boston
  9. San Francisco/San Jose
  10. Toronto

Poprvé v historii se jedenáct z dvaceti nejúspěšnějších měst nachází ve Spojených státech, což podle autorů žebříčků symbolizuje návrat amerických měst zpátky na vrchol. Poprvé se v žebříčku objevilo Chicago, díky své start-upové kultuře a řadě průmyslových inovací, spolu se špičkovými univerzitami a důrazem na udržitelnost stravování.